KURS TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH Stopień 3

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych stworzeniem własnej strony WWW lub pragnących zdobyć podstawę wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu front - end developer. Zapraszamy również osoby, które w ramach pracy zawodowej potkały się z  obowiązkiem: opieki, modyfikacji lub stworzenia firmowej strony www. Nasz kurs jest również dla Państwa.

Zajęcia na naszych kursach odbywają się w niewielkich grupach 5 – 8 osób, co pozwala nam na elastyczną realizację programu oraz wprowadzenie ewentualnych zmian jeżeli chodzi o poruszane kwestie. Jeśli któryś z uczestników szkolenia musi pilnie rozwiązać jakiś problem webmasterski (np. związany z uaktualnieniem firmowej strony www) również otrzyma pomoc.

Jakie umiejętności zyska uczestnik kursu ?

Każdy etap kursu ma założone cele programowe, które nasi Absolwenci po ukończeniu danego poziomu będą potrafili wykonywać. Program kursu tworzenia stron www zawiera zagadnienia zawarte w podstawie programowej MEN.

Cele programowe

Strona internetowa musi nie tylko ładnie wyglądać, ale przekazywać również jakąś treść. Najwygodniejszym sposobem edycji i zarządzania ową treścią jest wykorzystanie któregoś z gotowych, darmowych CMS (np. WordPress, Joomla etc.). Trzeci etap szkolenia skupia się na instalacji, użytkowaniu i personalizacji systemu zarządzania treścią WordPress. Jednym słowem nauczymy się tworzyć strony z wykorzystaniem WordPressa i przygotowywać dla  WordPressa własne tematy wizualne (niekiedy zwane również skórkami).

Kurs tworzenia stron www ma być w swym zamyśle jak najbardziej praktyczny. Każdy uczestnik będzie pracował indywidualnie nad swoimi projektami. Kolejne ćwiczenia zostały opracowane w ten sposób, aby kursanci w ramach szkolenia wykonali „własnymi rękoma” kilka prezentacji www.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu praktycznego kursant otrzymuje zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ukończenia kursu.

Program kursu :

1. Instalacja i wykorzystanie lokalnego serwera stron WWW i bazy danych
  2. Wprowadzenie do CMS WordPress
  3. Instalacja WordPressa na serwerze lokalnym i na koncie wykupionym w firmie hostingowej
  4. Konfiguracja Wordpressa
  5. Instalacja dodatków (wtyczek) rozszerzających możliwości systemu Wordpress
  6. Edycja treści (dodawanie nowości i stron statycznych)
  7. Tworzenie i publikacja galerii zdjęć
  8. Instalowanie gotowych tematów graficznych
  9. Krótki wstęp do php (języka skryptów serwerowych)
  10. Polecenia i pliki php wykorzystywane przy tworzeniu tematów graficznych
  11. Przerabianie stworzonej przez nas strony www na temat graficzny Wordpressa